Siyah Sarımsak Nasıl Tüketilmeli? Hap Olarak Mı, Diş Olarak Mı? - Dente

Siyah Sarımsak Nasıl Tüketilmeli? Hap Olarak Mı, Diş Olarak Mı?

Siyah Sarımsak Nasıl Tüketilmeli? Hap Olarak Mı, Diş Olarak Mı?

Günümüz koşullarında ve özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar, iş hayatının yoğunluğundan ve zaman kısıtlılığından dolayı işlenmemiş ve taze olarak tüketebileceği birçok gıdayı kapsül veya tablet şeklinde gıda takviyesi olarak kullanmaktadır. Bu durumdan dolayı sizlere “Siyah Sarımsak Nasıl Tüketilmeli? Hap Olarak Mı, Diş Olarak Mı?” adlı yazıyı hazırladık.

siyah sarımsak hap

Pratik olması sebebiyle tercih edilen kapsüller, asıl gıdanın işlenmesiyle üretildiği için besin değerleri azalmaktadır. Beslenme uzmanlarının sürekli olarak bir gıdanın mümkün olan en doğal şekliyle tüketilmesi yönündeki önerileri de bu yüzdendir. Örneğin; enginar tüketmek yerine enginar hapı, sarımsak yerine sarımsak hapı kullanımı yaygın görülmektedir. Enginar gibi sebzeler her mevsim bulunmadığı ve pişirmek gibi zaman gerektiren bir özellikte olmasıyla, beyaz sarımsak ise çiğ tüketiminde sosyal hayatımızı olumsuz etkileyen kalıcı kokusuyla kapsül tüketimini bazı kişiler için zorunlu kılmaktadır.

Siyah sarımsakta ise durum biraz daha farklıdır. Beyaz sarımsağın 60 günlük sürede doğal fermantasyonu ile elde edilen siyah sarımsak, keskin kokusu ve acı tadı olmayan, antioksidan ve besin değerleri beyaz sarımsağa kıyasla kat kat artmış olan süper besin olarak tanımlanan bir gıdadır.

siyah sarımsak

Kalıcı kokusu olmadığı için çiğ olarak diş halinde tüketim konforu sağlarken, 3 yıllık uzun raf ömrü sayesinde bozulmadan muhafaza edilebilecek ve günün her saatinde çiğneyerek tüm faydalarından yararlanacağımız şekilde tüketilebilecek yapıdadır.

Siyah sarımsak hap olarak değil de, diş şeklinde çiğ olarak ve çiğnenerek tüketilirse bioyararlanım maksimum seviyede olacaktır. Basitçe ifade etmek gerekirse biyoyararlanım, gıdaların içinde bulunan besin öğelerinin ne kadarının vücut tarafından hazmedildiğini ve hücrelerimizin gereksinim duyduğu şekilde ne kadarının kullanılabildiğini ifade etmektedir.

Özetlemek gerekirse; siyah sarımsağın faydalarından eksiksiz olarak yararlanabilmek için diş halinde tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Siyah Sarımsak Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.