Saç Bakımı İçin 5 Altın Kural | Saç Bakımı Nasıl Yapılır? | siyahsarimsak.com.tr

Saç Bakımı İçin 5 Altın Kural

Saç Bakımı İçin 5 Altın Kural

Günümüzde stres, iklimsel şartlar veya doğal olmayan bakım yağları gibi birçok etmen saçlarımıza zarar vermektedir. Bu zarar saçlarımızın bakımsız görünmesinin yanı sıra dökülmelere yol açmaktadır. Bu sebeplerden ötürü saç dökülmesi problemlerini 5 kişiden 1 i yaşamaktadır. Saç bakımını doğal ve etkili şekilde yapabilmek için tamamen doğal siyah sarımsak yağı ile sizleri tanıştırarak, saç bakımını yapabilmek ve sağlıklı saçlara kavuşabilmek amacıyla 5 altın kural vereceğiz.

 

 

1- Saçınızı Çok Sık Yıkamayın!

saç yıkamak

Boston Tıp Merkezi Saç Kliniği’nden Lynne Goldberg, saçları çok sık yıkamanın sanılanın aksine saçlara zarar verdiğini söylüyor ve “Saçlarını çok yağlandığı için sık sık yıkayan kişiler, kafa derisinin kurumasına ve dolayısıyla daha fazla yağ üretimine neden olur” diyor. Bu nedenden dolayı haftada 2 – 3 kere yıkamanız yeterli ve sağlıklı olacaktır.

 

 

2- Saçınızı Doğal Yöntemlerle Kurutun!

Saç kurutma makinesi, fön makinesi veya saç maşası gibi aletler saçınıza zarar vererek dökülmelere ve yıpranmalara yol açar. Saçınızın kuruması için havlu ile hafifçe nemini alarak kendi kendisinin kurumasını bekleyin. Eğer kurutma makinesi kullanmak zorunda kalırsanız da soğuk ayarında kullanabilirsiniz.

 

3- Bol Su İçin

su

Su içmenin tüm fiziksel ve ruhsal durumlara iyi geldiği bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Saçın ana besin kaynağı su içmektedir. Su içerek saçınızın beslenmesine yarar sağlayabilirsiniz.

 

4- Saçınızı Kimyasal Etmenlerden Uzak Tutun!

saç boyası

Saçlarınızı boyatmak veya doğal olmayan kremler kullanmak saçlarınıza oldukça büyük zararlar verir. Bu zararlar dökülme, alerji, kaşıntı gibi belirtiler gösterebilir.

 

5- Doğal Saç Bakım Yağı Kullanın!

Siyah Sarımsak Yağı

 

Doğal olmayan her türlü etmen saçlarınıza zarar verir ve dökülmelere yol açabilir. Siyah sarımsak yağı ile saçlarınızın daha parlak ve canlı durmasını sağlarken aynı zamanda dökülme karşıtı özelliği ile güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Siyah sarımsak ürünümüzü incelemek ve denemek için lütfen tıklayınız.